نفرات اول تا سوم مسابقه دوگانه قهرمانی قم معرفی شدند

منتشر شده در: تندرسی و ورزش بازدید: 442 نظرات: 0

مسابقات دوگانه قهرمانی مردان استان قم با رقابت شرکت‌کنندگان در رشته‌های دو و میدانی و دوچرخه‌سواری برترین‌های خود را شناخت.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، ورزش سه‌گانه از اواخر دهه 1380 به عنوان یک رشته نوپا وارد ورزش‌های با سابقه و قدیمی استان قم شد و با تشکیل فدراسیون این رشته ورزشی در سطح کشور، استان قم نیز جزو نخستین استان‌هایی بود که هیئت‌ خود را راه‌اندازی کرد.

سه‌گانه قم تاکنون سه رئیس هیئت به خود دیده است، رشته‌ای که ابتدا با ریاست مرتضی مختاری فعالیت خود را آغاز کرد و بعد از آن سردار مهدی توکلی فرمانده سابق نیروی انتظامی استان قم رئیس آن شد و اکنون نیز سردار کاظم مجتبایی فرمانده نیروی انتظامی استان قم ریاست آن را بر عهده دارد.

احمد صالح از پیشکسوتان ورزش و رئیس سابق تربیت‌بدنی نیروی انتظامی استان قم نیز هم‌اکنون مسئولیت دبیری هیئت ورزش‌های سه‌گانه استان قم را عهده‌دار است و با تلاش‌هایی که این هیئت در سال‌های اخیر انجام داده، سه‌گانه قم در سطح کشور جایگاه مطلوبی دارد.

نکته جالب درخصوص سه‌گانه استان قم این است که قم دارای نخستین مربی و داور بین‌المللی رشته سه‌گانه است و مسئول کمیته داوران فدراسیون ورزش‌های سه‌گانه کشورمان را نیز عباس پورحسن که یک قمی است، بر عهده دارد و محمدکاظم حججی نیز دیگر داور و مربی دارای مدرک بین‌المللی سه‌گانه از استان قم محسوب می‌شود.

تعامل خوب و سازنده‌ای که بین هیئت ورزش‌های سه‌گانه استان قم و هیئت‌های دیگر از جمله دوچرخه‌سواری استان قم وجود دارد، موجب شده تا هم رکاب‌زنان خوب و توانمند قم در این رشته فعالیت داشته باشند و هم اینکه هر دو رشته با یکدیگر ارتباط نزدیکی برقرار کنند.

دیگر موضوع مهم راجع به سه‌گانه استان قم این است که قم در آغاز راه‌اندازی لیگ سه‌گانه کشور یکی از نخستین استان‌هایی بود که در لیگ کشور حضور یافت و موفقیت‌های متعددی نیز در این مسابقات کسب کرد که آخرین نمونه آن به کسب مقام سوم لیگ نوجوانان کشور در سال 93 باز می‌گردد.

البته در سال‌های اخیر سه‌گانه قم به دلیل اینکه از نظر امکانات و شرایط مالی در محدودیت بوده، نتوانسته به صورت منظم در لیگ‌های کشور حضور یابد و حتی در سطح استان نیز به دلیل اینکه امکانات سه رشته مرتبط با سه‌گانه یعنی دوچرخه‌سواری، دو و میدانی و شنا همزمان فراهم نیست، اکثرا مسابقات دوگانه برگزار می‌شود.

هیئت سه‌گانه استان قم که در طول سال رقابت‌های متنوعی در سطح استان برنامه‌ریزی و برگزار می‌کند، به مناسبت دهه کرامت نیز این اقدام را انجام داد و رقابت‌ها در بخش آقایان در دو رده سنی بزرگسالان و نوجوانان با حضور 22 ورزشکار به انجام رسید.

بستر رودخانه قمرود قم میزبانی این رقابت‌ها را بر عهده داشت و در پایان رقابت‌های رده سنی بزرگسالان دوگانه قهرمانی جام دهه کرامت در قم ابراهیم هداوندخانی به مقام نخست و عنوان قهرمانی دست یافت در حالی که مقام نایب قهرمانی به علی ذاکری رسید و مهدی دانش در این رده سنی به عنوان سوم بسنده کرد.

این در حالی است که رقابت‌های رده سنی جوانان دوگانه قهرمانی استان قم نیز جذاب و تماشایی بود و در نهایت محمدمهدی شمس عنوان قهرمانی را به دست آورد‏، محمد آرام در جایگاه دوم ایستاد و ایمان محمدحسینی موفق به کسب سوم این دوره از بازی‌ها شد.