برگزاری بیش از 75 برنامه شاخص طی هفته نیروی انتظامی در لرستان

منتشر شده در: اخبار دوچرخه سواری بازدید: 313 نظرات: 0

فرمانده انتظامی لرستان گفت:‌ در هفته نیروی انتظامی 75 برنامه شاخص در سطح استان لرستان برگزار می‌شود

ه گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، سردار محمد قنبری صبح امروز در نشستی با خبرنگاران استان لرستان برنامه‌های هفته ناجا این استان را تشریح کرد و اظهار داشت: در این هفته بیش از 75 برنامه شاخص از جمله دیدار با نماینده ولی‌فقیه در لرستان، همایش پیاده‌روی خانواده‌های نیروی انتظامی لرستان، مسابقات دوچرخه‌‌سواری‌، آزمون استخدام 100 نفر نیروی لرستان، صبحگاه عمومی و نمایشگاه دستاوردهای ناجا برگزار می‌شود.

وی عنوان کرد: شعار هفته ناجای امسال اقتدار پلیس، همدلی و همزبانی، امنیت و آرامش نام‌گذاری شده است که ما در این هفته برنامه‌های متنوعی داریم.

قنبری خاطرنشان کرد:‌ یکی از اساسی‌ترین مسائل جامعه امنیت و آرامش اجتماعی، همدلی و همزبانی است، از این رو نیروی انتظامی در این زمینه تمام تلاش خود را برای ایجاد همدلی و همزبانی به کار گرفته است.

فرمانده انتظامی لرستان در ادامه خاطرنشان کرد: طی شش ماهه امسال شاهد کاهش 14 درصدی سرقت‌های مهم در سطح استان بوده‌ایم که علاوه بر این در جمع کل سرقت‌ها شاهد 16 درصدی کاهش بوده‌ایم.

این مسئول خاطرنشان کرد: طی شش ماهه امسال یک مورد سرقت مسلحانه غیرحرفه‌ای در استان رخ داد که این سرقت بلافاصله کشف شده است.

وی افزود: در حوزه موادمخدر امسال 2 تن و 150 کیلوگرم انواع موادمخدر در سطح استان کشف شده که این میزان نسبت به سال گذشته 70 درصد افزایش داشته است.

سردار قنبری یادآور شد: در این مدت نیز شاهد کاهش شش درصد دستگیرشدگان در سطح استان بوده‌ایم.

فرمانده انتظامی لرستان خاطرنشان کرد: طی شش ماهه امسال در حوزه خدماتی مشاوره، 2 هزار و 186 پرونده به کلانتری‌ها و پاسگاه‌های استان مراجعه کرده که از این تعداد یک‌‌هزار و 103 پرونده منجر به صلح و سازش بوده است.

این مسئول تصریح کرد: از طریق سامانه 197 امسال 5 هزار و 744 پیام از طریق مردم کشف و ضبط شده که از این تعداد بیش از 1300 مورد تقدیر از عملکرد نیروی انتظامی در استان لرستان بوده است.

وی از ایجاد دفتر مردمی در حوزه فرماندهی انتظامی استان خبر داد و گفت: ما در حوزه دفتر فرماندهی انتظامی استان یک دفتر مردمی ایجاد می‌کنیم که مستقیم با مردم ارتباط برقرار کنیم.