۳۰۰ دستگاه دوچرخه پیست به دوچرخه سواران سراسر کشور اختصاص یافت

منتشر شده در: اخبار دوچرخه سواری بازدید: 36 نظرات: 0

رئیس فدراسیون دوچرخه سواری کشور گفت: فدراسیون دوچرخه سواری جمهوری اسلامی ایران از میزبانی شهرستان های کوچک و مختلف کشور از مسابقات معتبر و ملی استقبال می کند

 

خسرو قمری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در تویسرکان اظهار داشت: با بررسی‌های کارشناسانه به این نتیجه رسیدیم که شهرستان‌های کوچک و مناطق مختلف کشور از استعدادهای فراوان و ارزشمندی در دوچرخه سواری برخوردارند و اعطای میزبانی از مسابقات معتبر به آنها موجب تقویت تیم ملی می‌شود.

وی افزود: شهرستان‌های کوچک کشور هم از نظر اقلیمی و آب هوای و هم از نظر فنی از قابلیت‌های بالایی در رشته دوچرخه سواری برخوردارند و باید به آنها بها داد.

قمری با بیان اینکه تا کنون از نظر تجهیزات و امکانات در رقابت‌های مختلف در تیم‌های ملی دوچرخه سواری دچار مشکل و کمبود نبودیم تصریح کرد: در عین حال همواره دوچرخه‌های جدید و نوینی به بازار می‌آیند که باید بر اساس آن امکانات تیم های ملی را به روز کنیم.

وی گفت: در حال حاضر 300 دستگاه دوچرخه ویژه پیست در حال توزیع در میان دوچرخه سواران کشور است و اهمیت این کار با توجه به اینکه رشته دوچرخه سواری پیست از شش ماده و مدال در مسابقات آسیایی و المپیک برخوردار است، روشن می‌شود.

قمری افزود: برای تامین این دوچرخه‌ها اعتباری افزون بر یک میلیارد و 300 میلیون تومان از سوی حامیان مالی و اسپانسرها، وزارت ورزش و جوانان و کمک‌های خیرین هزینه شده است.

وی با اشاره به برگزاری مسابقات لیگ یک دوچرخه سواری کشور در تویسرکان گفت: بنده اهل تویسرکان هستم و به این مساله افتخار می‌کنم چون بهترین روزهای ورزشی خود را در تویسرکان گذرانده‌ام.

قمری تاکید کرد: شهرستان تویسرکان با برخورداری از اقلیم، طبیعت و آب و هوای دلپذیر از ظرفیت بالایی در میزبانی از مسابقات و اردوهای ملی دوچرخه سواری به ویژه در بخش جاده برخوردار است و نیازمند توجه ویژه مسئولان است.

وی گفت: تا قبل از پایان امسال شاهد برگزاری همایش دوچرخه سواری همگانی در تویسرکان هستیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم تویسرکان روزهای 24 و 25 آبان ماه (چهارشنبه و پنج شنبه) هفته اخیر میزبان مسابقات لیگ یک دوچرخه سواری کشور بود و امروز با شناخت نفرات و تیم های برتر به کار خود پایان داد.