دوچرخه های مخصوص تردد در شهر

دوچرخه های شهری

دوچرخه های مخصوص تردد در شهر

همه انواع دوچرخه هایی که میبینید افراد در شهر با آن تردد می‌کنند مناسب شهر نیستند. دوچرخه های شهری دارای تفاوت های با بقیه دوچرخه ها می باشد که شاید شما آنها را ندانید در این نوشته قصد داریم کمی به شما در این مورد توضیح دهیم.

دوچرخه های شهری

دوچرخه های مخصوص شهر

این دوچرخه ها دارای لاستیک های نازک می باشند و نسبت به بقیه نوع های دیگر طراحی کلاسیک خود را حفظ کرده اند. تمایز بین نوع زنانه و مردانه در آنها رعایت شده و مهمترین ویژگی این که دارای بدنه مناسب برای تعبیه کردن لوازم اکسسوری اضافی مانند( ترک و سبد جلو و گل گیر و جک و…)  هستند.

برای مطالعه پیشنهاد میکنیم : دلایل استفاده از دوچرخه به جای وسایل موتوری

معمولاً سایز طوقه های این نوع دوچرخه 28 می باشد، اما گاهی اوقات سایزهای 26 برای خانم ها و نوجوانان نیز تولید می شود.مهم‌ترین شاخصه دوچرخه‌های شهری فرمان‌هایی با کرپی قابل تنظیم که برای استقرار تقریباً عمودی دوچرخه‌سوار مناسب‌تر می‌باشد  و نیز زین‌های نسبتاً پهن و دارای فنر می‌باشد. برایجلوگیری از انتقال فشارهای وارده به کمر دوچرخه‌سوار در مواردی در داخل لوله زین این دوچرخه‌ها نیز کمک‌فنرهایی وجود دارد.  فاصله دوطرف فرمان دوچرخه‌های شهری معمولاً از ۶۰ سانتیمتر تجاوز نمی‌کند و برای حرکت از بین خودروهای ثابت یا با سرعت کم در خیابان‌های شهری نیز مناسب است.

دوچرخه های شهری

دوچرخه های کوهستان نیز طرفداران بسیاری در بین استفاده در شهر پیدا کرده اند، به دلیل استفاده برای مسیرهای خاکی و کوهستانی بدلیل استحکام بالا و راحتی دوچرخه سوار در مسیرهای طولانی و کنترل آسان آن.

این دوچرخه‌ها با تایرهایی نسبتاً پهن و با سایز طوقه ۲۷.۵ اینچ یا ۲۹ اینچ در دسترس علاقه‌مندان دوچرخه‌سواری مهیج و پرانرژی می‌باشد. زین دوچرخه‌های کوهستان نباید دارای فنر باشد (به دلیل اینکه دوچرخه‌سوار ممکن است در مسیرهای سنگلاخی و شیب‌های زیاد به سمت جلو پرتاپ شود) و هر چه زین این دوچرخه‌ها باریک‌تر باشد رکاب زدن با دوچرخه را راحت‌تر می‌کند.

 

دوچرخه های شهری

 

همچنین این دوچرخه‌ها حتماً باید دارای کرپی ثابت و غیر مدرج باشند و هر چه فاصله دوطرف فرمان از یکدیگر بیشتر باشد کنترل و حفظ تعادل دوچرخه توسط دوچرخه‌سوار راحت‌تر می‌باشد. پدال یا پنجره رکاب دوچرخه‌های کوهستان مخصوصاً برای دوچرخه‌سواران حرفه‌ای باید از پدال دوچرخه‌های شهری پهن‌تر و بزرگ‌تر باشد.

ترکیب دوچرخه های کوهستان و کورسی و شهری شکل جدیدی از دوچرخه را بوجود آورده اند که کمپانی های دوچرخه سواری آن را تولید کردند، ممکن است شکل هرکدام از این دوچرخه ها باشند. اگر بیشتر به سمت کوهستان باشند که دارای استحکام،  راحتی و کنترل بهتر هستند. اگر شبیهه کورسی بیشتر باشند سرعت بالاتر اما راحتی پایین تر را دار هستند.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه